Burhaniye’de Belediye,Vatandaşların Yanında

Sosyal Belediyecilik alanında yaptığı projelerle ülke çapında adını duyuran Burhaniye Belediyesi, vatandaşlarının yanında olmaya devam ediyor.

“Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetin ikinci yüzyılında, çocuklara bırakılacak miras yoksulluk değil eşit, adil, barış içerisinde umutlarının ve hayallerinin peşinden gidebilecekleri bir gelecek olmalı” mottosu ile ilçeyi yöneten Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler liderliğinde son 5 yılda yapılan karşılıksız destekler çeşitlenerek arttı.

Yardım elini Burhaniye’deki ihtiyaç sahibi her haneye ulaştıran belediye, son 5 yılda 50.000 çuval odun yardımı ile hem gönülleri hem haneleri ısıtırken, 16500 kişiye ev eşyası ve kıyafet yardımı yaptı. Erzak yardımlarının yanı sıra ise engelli ve yaşlı olup ev temizliğini yapamayacak durumdaki 560 kişinin ücretsiz ev temizliği belediye personelleri tarafından yapıldı.

Hasta, ihtiyaç sahibi ya da yaş almış 300 Burhaniyeliye, her gün 4 çeşit sıcak yemeği ulaştıran Burhaniye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri hizmetleri ile her yıl Ramazan ayında da 1 ay boyunca binlerce kişiyi iftar sofralarında buluşturuyor.

İlçede ikamet eden yoksul ve geliri olmayan vatandaşlara her ay düzenli aceze yardımı yapılırken, askere giden geliri olmayan gençlere de yapılan nakdi yardım ile son 5 yılda 9,5 Milyon TL ihtiyaç sahibi vatandaşa adilce dağıtıldı. 815 kişiye ücreti belediye tarafından karşılanacak şekilde otobüs bileti alınarak vatandaşlar mağdur edilmedi.

“HASTALIKTA SAĞLIKTA…”

Hastalıkta sağlıkta vatandaşların yanında olan Burhaniye Belediyesi ücretsiz sağlık hizmeti ile tabiplik ve sağlık ocaklarında 5 yılda toplam 150.000 vatandaşa muayene ve tedavi, 10500 kişiye ücretsiz diyetisyen hizmeti verdi. 1160 yeni doğan bebeğe “hoş geldin” denilerek, ücretsiz olarak annelere yeni doğan eğitimi ve bebek hediyeleri verildi.

Mutlu anların yanında en zor zamanlarda da vatandaşının yanında olan Burhaniye Belediyesi 3179 cenazede tamamen ücretsiz defin işlemi gerçekleştirdi. Acılı günlerinde de aileleri yalnız bırakmayarak 1720 haneye taziye ekibi tarafından ziyaretler gerçekleştirildi. 25000 kişiye ücretsiz hastanelere ve sağlık kuruluşlarına nakli sağlanırken, 1739 yaş almış vatandaşa düzenli ziyaretlerle “yalnız değilsiniz” diyen belediye ekipleri, yaşlı vatandaşları da yalnız bırakmıyor.

“BURHANİYE’DE ENGEL YOK”

Engelli çocukların yaşıtları gibi eğlenebilmesi doyasıya parklarda oynayabilmeleri için ilçenin 4 farklı noktasında engelli oyun alanları oluşturulurken, 80 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye temin edildi.

“Eğitimini tamamlamak isteyen çocuklar için de engel yok” diyen Burhaniye Belediyesi temsili bir ücretle hizmete sunduğu kreş, dershane, kurs merkezi ile eğitimin yanında olurken, yıllık 2,5 Milyon TL üniversite burs yardımını karşılıksız olarak veriyor.

“Kadınların özgürlüğüne de engel yok” diyen Başkan Deveciler’in 2 yıl önce faaliyete geçirdiği Kadın Danışma Merkezi ile 250 kadına ücretsiz olarak psikolog ve sosyolog desteği sağlandı.

“ORTAK YAŞAM ALANIMIZDAKİ HERKES DEĞERLİ”

Hayatı ve dünyayı paylaştığımız patili dostlar için de Burhaniye’de hizmet sürüyor. Yenilenerek daha modern haliyle hizmete devam eden sokak hayvanları bakımevinde son 5 yılda 13000 sokak hayvanı bakımevinde misafir edildi. 4750 kısırlaştırma, 1550 aşılama, 951 sahiplendirme ile Burhaniye Belediyesi’nin sokak hayvanları ile ilgili yürüttüğü politikanın başarısı tescillenmiş oldu.

“BURHANİYE BÜYÜK BİR AİLE”

“Burhaniye büyük bir aile” diyen Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, toplumdaki dezavantajlı durumdakiler için pozitif ayrımcılık ile adil ve eşit yönetim için uğraştıklarını ve hep üzerine koyarak hizmetlerine devam ettiklerini belirtti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x